Logo Mobil

PRVNÍ ZÁPAS V POHÁRU SE MUŽŮM VYDAŘIL

Nedělní večer patřil třetímu kolu Poháru České Pojišťovny, karlovarští muži zavítali na půdu svého odvěkého rivala. Přesto, že svěřenci kouče Františka Truhláře přijeli na sever Čech pouze v jedenácti lidech, dokázali silného soupeře porazit 8:6, a postoupit tak do dalšího kola. V něm se Hurricani utkají s Královým Dvorem.

Utkání se dvě třetiny vyvíjelo podle představ hráčů v černých dresech. Stav utkání otevřel již v šesté minutě Horký, kterého našel přesnou přihrávkou Daniel Macek, v tomto zápase s kapitánským „céčkem“ na dresu. O tři minuty později Vary zvyšovaly na 2:0, a opět u toho byl Macek. Jeho akci tentokráte dokončil Matyáš Kalina, který střílel do odkryté klece Jana Vlčka. A o osm sekund později přidal další přesný zásah Jakub Černý, za asistence svého jmenovce s maskou na hlavě. Filip Černý si tedy také připsal gólovou asistenci. Hosté vstřelili první branku, o tu se postaral Tomáš Kämpf. Do konce třetiny se už hrálo bez branek na obou stranách.

Zpočátku druhé části byla Karlovým Varům nabídnuta přesilová hra, kterou dokázal využít Macek. Jakub Novák nahazoval míček na branku, a Macek si v takovýchto situacích ví rady. Následně i Chomutov dostal možnost hrát v početní výhodě, ale svojí šanci nevyužil. Naopak, po další brance, kterou vstřelil Bečka, to bylo už pět jedna. Jan Vlček v tu chvíli rezignovaně odešel na střídačku, místo něj šel do brány domácích Zdeněk Burda. Dvě minuty před koncem za další asistence Miroslava Horkého přidal Jan Smolka pátý kousek. Jeho klička do bekhendu byla opravdu unikátní.

Pak nastala dramatická třetí třetina, ve které Hurricani o svůj náskok téměř přišli. Na druhou branku domácích sice dokázal spěšně odpovědět svým čtvrtým bodem v utkání Macek, pak ale Vary inkasovali během třiadvaceti sekund dva slepené góly. Následně si vzal trenér Truhlář oddechový čas, aby své svěřence probral z letargie, ale to nepomohlo. Matyáš Kalina byl vyloučen za sekání, a domácí hnáni kupředu asi stovkou diváků dokázali početní výhodu využít. Osm minut před koncem dával Novotný na 6:7, ale to byl také celkový brankový účet Chomutovských v tomto zápase. Tři vteřiny před koncem rozhodl Mosler gólem do prázdné brány.

Muži tak zvládli převelice těžké utkání proti odvěkým rivalům a zaslouženě postoupili do dalšího kola. Příští týden startuje i Národní liga utkáním proti Čelákovicím.

FbC 98 Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary 6:8
branky: 10. Tomáš Kämpf, 43. Tomáš Fiala, 43. Lukáš Fiala, 44. Jan Krajník, 48. Ondřej Bejček, 52. Tomáš Novotný - 6. Miroslav Horký, 9. Matyáš Kalina, 9. Jakub Černý, 28. Daniel Macek, 34. Matouš Bečka, 39. Jan Smolka, 43. Daniel Macek, 60. Štěpán Mosler; rozhodčí: Daniel Urik - Lukáš Andrea; vyloučení: 2:2; využití:1:1; diváků: 97; zásahy brankářů: Jan Vlček 12, Zdeněk Burda 6 - Filip Černý 43; po třetinách: 1:3, 0:3, 5:2;