Logo Mobil

MUŽI V PRVNÍM UTKÁNÍ NÁRODNÍ LIGY NESTAČILI NA ČELÁKOVICE

V sobotu večer si Hurricani odbyli premiéru v nově vzniklé soutěži, a nutno podotknout, že to nebyl zrovna nejlepší start. Dostali pět branek, a nepodařilo se jim vstřelit ani jednu. V prvním kole tedy nezískali ani bod.

Utkání začalo ve velikém tempu, které určovala ORKA Čelákovice. Od začátku měla výborný pohyb, který hráčům vydržel až do konce. První třetina byla vyrovnaná, úvodní branku vstřelil až ve čtrnácté minutě Stanislav Urban. Zápasu také nechyběla tvrdá hra, na vlastní kůži se o tom přesvědčili hráči obou mančaftů. Čelákovice hráli jednoduchou a rychlou souhru, která často končila ohrožením Körberovi brány. Do konce první třetiny ale zůstal stav 1:0 pro domácí.

Ihned ze začátku prostřední periody udeřili domácí, kteří nastoupili pouze v deseti lidech, znovu. Jmenovitě to byl Jakub Doutnáč, který zvyšoval na dva nula. Vzápětí dostali Vary možnost hrát početní výhodu, když Martin Mikšovský obdržel dvě minuty za nedovolené vrážení. Svěřenci kouče Truhláře ale přesilovku nevyužili. V polovině zápasu se vylučovalo na druhé straně, Petr Gasparik zasáhl míček vysokou hokejkou, za což dostal dvě minuty. A bylo hůř, Karlovy Vary šli nakonec do tří, po fantastickém zákroku karlovarského Körbera zasáhl Jan Mazanec míček nohou v brankovišti. Vojtěch Strnad si ale na brankáře Hurricanu nepřišel. Dvě sekundy před návratem Gasparika z trestné lavice se ale domácí prosadili, do prázdné brány zakončoval Schwan.

Z kraje poslední části byl vyloučen Jan Hejl, a pár sekund po jeho návratu ORKA udeřila počtvrté. Vyloučen byl ještě jednou Gasparik za hrubost, a domácí přidali pátou branku. Nutno podotknout, že hostům chyběla větší střelecká razance.

Příští utkání se odehraje v neděli 28. 9. od 16:00 proti Jaroměři ve Františkových Lázních.

ASK TEMPISH Orka Čelákovice - FB Hurrican Karlovy Vary 5:0
branky: 14. Stanislav Urban, 22. Jakub Doutnáč, 33. Michal Schwan, 47. Stanislav Urban, 57. Jakub Doutnáč;rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Petr Freiman 22 - Daniel Körber 25; po třetinách: 1:0, 2:0, 2:0;