Logo Mobil

MLADÉ PUŠKY STATEČNĚ VZDOROVALY BLACK ANGELS

302 dní, přesně tolik uplynulo od posledního utkání v Hale míčových sportů. V úterý čekání skončilo, odstartovala totiž skupinová fáze vrcholové části Poháru Českého florbalu. Naším prvním soupeřem byli superligoví Black Angels.

Trenér Martin Kratochvíl do zápasu vyslal velmi mladý tým, hned devět z nich patří mezi juniory, případně týmu U23. Náš tým vstoupil do zápasu bez jakéhokoliv respektu a vytvořil si několik zajímavých příležitostí. O možnost dostat se do vedení je však připravila slabší koncovka, naproti tomu Black Angels se prosadit dokázali a ve dvanácté minutě se dostali do dvoubrankového vedení, které ještě v závěru ještě zvýraznili díky přesilové hře.

I do druhé části vstoupili Hurricani aktivně a tentokrát již byli odměněni i gólově, po skvělém pasu od Honzy Bělocha snížil Michal Klápa. Poté se hra na obou stranách trochu otevřela a výsledkem byl čtvrtý gól v domácí síti. Poslední slovo však měli svěřenci Martina Kratochvíla. Padesát vteřin před koncem utekli v oslabení do přečíslení Jirka Šťovíček s Danem Kalašem, párkrát si vyměnili míček a druhý jmenovaný uklidil míček za bezmocného Körbera.

Do třetí třetiny šli kluci s jasným cílem, sebrat poslední zbytky sil a pokusit se zápas ještě zvrátit. To už se ani přes enormní nasazení nepodařilo, naopak Black Angels ukázali zkušenost, přidali ještě dvě trefy a došli si pro výhru 6:2.

A-tým tedy vstoupil do poháru porážkou, která určitě zamrzí, ale pokud bychom měli hledat pozitiva, tak je jsou to určitě neocenitelné zkušenosti, které získaly naše mladé pušky, když dokázaly hrát vyrovnanou partii s letošním účastníkem play off nejvyšší soutěže. To je určitě pozitivní signál do další práce.

FB Hurrican Karlovy Vary - BLACK ANGELS 2:6

branky: 25. Michal Klápa, 40. Daniel Kalaš - 7. Tomáš Hanák, 13. Marek Fryš, 15. Tomáš Čáslava, 31. Jakub Nachtmann, 42. Filip Folauf, 50. Filip Folauf; rozhodčí: Petr Herman - Daniel Nejedlo; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 83; zásahy brankářů: Daniel Váradi 17 - Daniel Körber 18; po třetinách: 0:3, 2:1, 0:2;