Logo Mobil

JUNIOŘI SLAVÍ PRVNÍ VÝHRU, STARŠÍ ŽÁCI ZAHÁJILI SEZÓNU SKVĚLE

V sobotu pokračovala juniorská kvalifikace o postup do nejvyšší KB ligy. Náš tým zajížděl na palubovku Kladna, kde chtěl sebrat první letošní body.

Po opatrném začátku to byli právě karlovarští, kdo se jako první dostal v jedenácté minutě do vedení, poprvé o sobě dal vědět Adam Zahraj, který ranou pod břevno otevřel skóre. Bohužel vedení trvalo jen krátce a po vyrovnávací brance Tomáška se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá třetina začala stejně jako ta úvodní, čili brankou v síti Kanonýrů, svou premiérovou trefu si do statistik zapsal Ondra Kalach, který u nás hostuje z Kadaně. Poté to vypadalo, že přišla rozhodující pasáž zápasu. Kladno totiž během deseti minut třikrát skórovalo a dostalo se do vedení 4:2. Každý, kdo si to myslel byl však velmi rychle vyveden z omylu, pouhých šestnáct vteřin před koncem opět zafungovala spolupráce mezi nahrávajícím Matějem Korbelem a skórujícím Adamem Zahrajem a rázem to bylo jen o gól.

Matěj Korbel se pak postaral i o vyrovnávací branku, když zakončil skvěle rozehranou standartní situaci. Dramatická bitva pokračovala i nadále a bohužel to byli opět domácí, kteří prolomili gólový půst. Do konce zápasu v tu dobu zbývalo necelých šest minut. Klíčový moment přišel krátce před závěrečným hvizdem, kdy rychle po sobě odešli na trestnou lavici dva domácí hráči. Přesilovou hru dokázal využít kapitán Tomáš Smolka a poslat tak zápas do prodloužení.

V prodloužení se oba týmy dlouho spíše oťukávaly, než potřetí v utkání zafungovala spolupráce Korbel - Zahraj a právě druhý jmenovaný nejenže zkompletoval hattrick ale hlavně rozhodl o zisku druhého bodu.

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 5:6p
branky:
14. Ferdinand Tomášek, 27. Filip Molhanec, 30. Matyáš Bachmaier, 36. Matěj Zíka, 55. Dominik Prudil - 12. Adam Zahraj, 26. Ondřej Kalach, 40. Adam Zahraj, 46. Matěj Korbel, 59. Tomáš Smolka, 63. Adam Zahraj; rozhodčí: Filip Leibl - Filip Gaberdén; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 43; zásahy brankářů: Jakub Janoušek 10 - Tomáš Heimerle 23; po třetinách: 1:1, 3:2, 1:2, 0:1;

Komentář našeho trenéra Filipa Moravce: „Zkušení hráči dnes zvládli roli lídrů a tým dovedli ke dvěma bodům. Klukům patří určitě pochvala, že po gólu soupeře na 5:4 zápas nevzdali, využili přesilovku 6 na 4 a dostali zápas do prodloužení. V něm ukázali větší chuť po výhře, kterou si nakonec z Kladna odvážíme. Díky všem!“

Bez několika opor se vydali junioři v neděli do Ústí, kde chtěli navázat na parádní sobotní výkon. Bohužel v oslabené sestavě a proti tak silnému soupeři jakým Ústí je to bylo velmi těžké. Na úvodní branku sice ještě dokázal odpovědět Robin Rada. Poté však domácí přidali dalších šest branek a vypracovali si pohodlný náskok. Korekci ve skóre obstaral Ondra Ančinec, to byla bohužel poslední radost, naproti tomu náš soupeř s góly nešetřil a po výhře 13:2 si došel pro pohodlné tři body.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 13:2
branky:
4. Theodor Huber, 12. Jan Samuel Polák, 18. Jan Dobosz, 26. Tomáš Pšenička, 28. Marek Chroustovský, 30. Marek Chroustovský, 33. Jan Vaca, 39. Theodor Huber, 44. Filip Šedivý, 47. Tomáš Pšenička, 47. Theodor Huber, 52. Jan Vaca, 56. Tomáš Pšenička - 9. Robin Rada, 38. Ondřej Ančinec; rozhodčí: Pavel Váňa - Ondřej Hrubý; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 33; zásahy brankářů: Vojtěch Pražák ? - Jan Kolínek ?, Tomáš Heimerle ?, Jan Kolínek ?, Tomáš Heimerle ?; po třetinách: 3:1, 5:1, 5:0;

Starší žáci odstartovali sezónu ve velkém stylu

Další kategorií, kterou čekal start nové sezóny byli starší žáci, ti jsou tradičně rozděleni do dvou celků. Tým Black v Plzni čekaly čtyři zápas v elitním výkonnostním koši a byla to premiéra opravdu ve velkém stylu. Celý turnaj parta okolo Filipa Moravce naprosto ovládla, během všech utkáních inkasovala pouze tři branky, což znamenalo jasný vítězství se ztrátou jediného bodu za remízu se Slavií Plzeň.

„Tým BLACK vyhrál svůj koš a ujímá se tak vedení v lize. Herně to od nás nebylo vždycky ideální, ale měli jsme velkou sílu v úvodu zápasů, v podstatě každý zápas jsme se v prvních střídáních ujali vedení. U obou týmů bych byl rád, aby si turnajové nasazení přenesli i do tréninků a jejich posun byl tak rychlejší. Potenciál ve všech hráčích z víkendu je a budeme dělat vše pro jeho plné naplnění. Na závěr bych chtěl ještě pochválit kluky za neskutečné týmové vystupování a podporování se v průběhu celého turnaje.“ okomentoval výkon svých svěřenců Filip Moravec

Tři zápasy měli na plánu Whiti v Tachově, bohužel nakonec došlo jen na dva, které ovšem stály za to. Výhra nad Tlučnou a remíza s Tachovem přisoudila starším žákům druhé místo, poslední utkání s Rokycany bylo kontumováno v náš prospěch. Postup do elitního koše utekl karlovarskému týmu jen vinou horšího skóre.

Také podařený start týmu White zhodnotil trenér Filip Moravec: „Starší žáci WHITE odehráli dva velmi dobré zápasy. Hráli jsme velmi aktivně, zaměřit jsme se chtěli zejména na rychlé přistupování k hráčům v obranné fázi. V útočné fázi jsme konkrétní cíl neměli, ale naše hra odpovídala, možná i předčila naše očekávání. Velká pochvala pro mladší žáky, kteří se zúčastnili turnaje poprvé mezi staršími a zvládli to výborně.“