Logo Mobil

DOROST I JUNIORKA O VÍKENDU ZA TŘI BODY

Junioři o víkendu zakončili svou kvalifikační skupinu v rámci CE ligy. Jelikož už postoupit nemohli, tak šlo především o to zakončit dobře první fázi sezóny a pořádně se připravit na tu následující.

V sobotu tým pod vedením Honzy Smolky vyrazil do Vinohrad. První vzájemný duel karlovarští hráči prohráli, svému soupeři tak měli co vracet. A začali dobře, když v páté minutě otevřel skóre Martin Krejčí, který se tak prosadil hned při svém prvním letošním zápase. Domácím se povedlo srovnat v jedenácté minutě a to byla zároveň také poslední branka první části.

Druhé třetině kralovali brankáři, oba předváděli skvělé zákroky, díky kterým drželi vyrovnaný stav. Ze všech pokusů se ujal jediný, který bohužel skončil v naši kleci a určil tak po čtyřiceti minutách stav 2:1.

Po pouhých pěti vteřinách závěrečné třetiny šli naši hráči do oslabení. To však dokázali skvěle ubránit a krátce po jeho skončení byli za svou hru odměněni vyrovnávací brankou o kterou se postaral Matěj Korbel. Stejná situace se opakovala i o chvíli později, další ubráněné oslabení a tentokrát již vedoucí gól z hole Ondry Ančince. A protože karlovarský tým měl za svými zády Martina Mičiaka, který zaznamenal 41 zákroků mohl se radovat ze zisku třech bodů.

Komentář trenéra Jana Smolky: „První třetina se odehrávala podle našich představ a dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí. Ve druhé třetině jsme ztratili nit a z našeho podání byla hodně vlažná. V závěrečné třetině jsme ukázali týmový výkon a po našem tlaku jsme zaslouženě vyhráli.“

TJ Sokol Královské Vinohrady - FB Hurrican Karlovy Vary 2:3
branky:
11. Marek Paštika, 30. Richard Kellenberger - 5. Martin Krejčí, 44. Matěj Korbel, 49. Ondřej Ančinec; rozhodčí: Filip Leibl - Filip Gaberdén; vyloučení: 2:6; využití: 0:0; diváků: 24; zásahy brankářů: Matěj Šefl 18 - Martin Mičiak 41; po třetinách: 1:1, 1:0, 0:2;

Posledním soupeřem byli Kanonýři Kladno, kteří zavítali do Míčovky v neděli odpoledne. Zápas byl pro karlovarský tým střeleckým trápením, šance na vstřelení gólu si vytvořit dokázali, ani jednou však nebyli úspěšní, naproti tomu Kladno klid v zakončení prokázalo, domácího gólmana překonalo celkem pětkrát a odvezlo si tak výhru 5:0.

Komentář trenéra Patrika Horáka: „Zápas jsme od začátku nezvládli, byli jsme velmi střelecky impotentní, bohužel to trvalo celý zápas. Bohužel se to přeneslo do hlav hráčů. Nebyli jsme schopni hrát naši hru, soupeře jsme byli schopni dostat pod tlak až ke konci, kdy už bylo rozhodnuto. Musíme za zápasem udělat tlustou čáru a soustředit se na další fázi soutěže. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu.“

Junioři tak ze šesti zápasu vydolovali dvě výhry a celkem pět bodů, do KB ligy nepostoupili a nyní je tak čeká boj v 1.lize juniorů.

Dorost přivezl z Kladna tři body

Zatímco Kladno zavítalo do Karlových Varů, kde soupeřilo s našimi juniory, tak dorost vyrazil právě na Kladno, kde ho čekaly další dva zápasy nejvyšší dorostenecké soutěže.

Prvním soupeřem pro svěřence Filipa Moravce byl Děčín. Utkání by se dalo rozdělit na dvě části. Parádní první a poslední třetina a celkem nezáživná ta prostřední. Hurricani vstoupili do zápasu skvěle a ve třinácté minutě vedli již 3:0, poté zapnul i náš soupeř, který rychle manko snížil na rozdíl jediného gólu. Druhá třetina branky nenabídla. Na startu té třetí to byl Děčín, kdo jako první uspěl a srovnal tak na 3:3. To však netrvalo dlouho, naši borci totiž ukázali sílu a třemi rychlými zásahy soupeře definitivně zlomili. David Pudil pak v závěru ještě uzavřel na konečných 7:3 a byl to právě on, kdo čtyřmi body (2+2) výhru řídil.

1. FBC DDM Děčín IV - FB Hurrican Karlovy Vary 3:7
branky:
14. Kryštof Loubek, 15. Petr Slánský, 36. Kryštof Loubek - 7. Lukáš Koutník, 13. Martin Štencl, 13. Petr Koco, 36. Lukáš Koutník, 36. Adam Němec, 37. David Pudil, 44. David Pudil; rozhodčí: Michal Lipinský - Tomáš Cimrman; vyloučení: 2:4; využití: 3:0; diváků: 10; zásahy brankářů: Jiří Novák 11 - Tomáš Křemen 16; po třetinách: 2:3, 0:0, 1:4;

Zatím to vypadá, že dorostu více vyhovují úvodní zápasy hracího dne, bylo to tak na prvním turnaji a i nyní. Do zápasu sice vstoupili skvěle, když vedli po první části jasně 5:2. Bohužel ta druhá byla přesný opak a skončila pěti trefami v karlovarské síti. V závěru už si Litvínov výsledek hlídal, tým Filipa Moravce mohly dostat do hry tři přesilové hry, ani jednu však nevyužil a ze zápasu odešel poražen.

FB Hurrican Karlovy Vary - SK BIVOJ LITVÍNOV 6:9
branky:
2. David Pudil, 8. Petr Koco, 12. Jakub Hofman, 13. Radim Šlechta, 15. Adam Němec, 37. Jaroslav Krechňák - 4. Jan Vokáč, 7. Lukáš Balín, 17. Matěj Hruštinec, 17. Jakub Zeman, 18. Jan Vokáč, 19. Matěj Hruštinec, 29. Matěj Hruštinec, 32. Jakub Zeman, 44. Erik Kocur; rozhodčí: Michal Lipinský - Tomáš Cimrman; vyloučení: 2:5; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jan Kolínek 23 - Lukáš Mašek 21; po třetinách: 5:2, 0:5, 1:2;

Dorost stejně jako junioři tedy bere tři body a zatím si drží vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Na turnaji našemu týmu vypomohlo i několik hráčů z Sokolova, za což jim patří poděkování, stejně jako trenérovi Robertu Pitoňákovi, který spolupráci zprostředkoval.