Logo Mobil

BOJOVNÝ VÝKON V ČESKÉ LÍPĚ NA BODY NESTAČIL

Po dlouhé cestě, opět s velmi mladým týmem a dvěma novými akvizicemi nastoupil ve čtvrtek večer k dalšímu pohárovému utkání, tentokrát zavítal na palubovku České Lípy.

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrný. Do vedení se dostali jako první domácí, když v osmé minutě zužitkovali přesilovou hru. Hurricani svůj gólový účet otevřeli až v závěrečné minutě, kdy pěknou přihrávku Ondry Ančince přesně umístil Adam Zahraj. Poslední slovo měla však opět Lípa, která dvanáct vteřin před koncem potrestala nedůraznou karlovarskou obranu.

Jak špatně skončila první třetina, tak o to lépe začala ta druhá. Během prvního střídání se o vyrovnání postaral Michal Klápa. Karlovarský kapitán se českolipským fanouškům připomněl o chvíli později znovu, kdy díky pěkné individuální akci využil přesilovou hru. Bohužel netrvalo to ani tři minuty a vedení si dvěma zásahy vzala opět Česká Lípa. S blížícím se koncem prostřední části se domácím fanouškům naskytl pohled, který my známe velmi dobře. Michal Strachota vybojoval míček na půlce a backhendovou ranou odstartoval svůj gólostroj. Závěry třetin však patřili svěřencům kouče Derky, kteří si opět vzali vedení zpět.

Ve třetí části našim klukům začaly docházet síly, čehož soupeř hned zkraje dvakrát využil. Mladá karlovarská sestava to však nevzdala a bojovala dál o snížení, opět to však byl tým trenéra Martina Kratochvíla, kdo inkasoval. Po osmém gólu došlo v karlovarské brance ke střídání. Své první minuty v A-týmu odchytal juniorský gólman Tomáš Heimerle, který si připsal několik dobrých zákroků a nikdo z domácích střelců ho překonat nedokázal. Na konečných 8:5 uzavřel taktéž svou premiérovou trefou Ondra Ančinec.

Ani napodruhé to sice na body nevyšlo, nicméně s předvedenou hrou mohou být trenéři spokojeni. Do hry opět naskočilo celkem deset hráčů z týmu U23, dva z nich se poprvé prosadili v soutěžním zápase za A-tým. Týden před startem 1.ligy určitě pozitivní zprávy.

Pozápasové vyjádření karlovarského trenéra Miroslava Závory: „Pokračujeme v našem plánu v úvodu sezony zapojit hodně mladých hráčů, u kterých očekáváme, že budou postupně získávat zkušenosti. Po těžkém vstupu do utkání jsme dokázali odehrát vyrovnanou první třetinu se superligovým celkem. Druhá třetina byla vyrovnaná a spousty šancí na obou stranách. Ve třetí třetině jsme přinutili Lípu stáhnout hru na dvě lajny a soupeř ukázal svou kvalitu především v důrazu v předbrankovém prostoru. Děkujeme soupeři za utkání, přejeme hodně štěstí do sezóny, my budeme dále pokračovat v naší nově započaté cestě.“

FBC Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 8:5

branky: 9. Štěpán Slaný, 20. Radek Krajcigr, 28. Ondřej Kopič, 31. Radek Krajcigr, 40. Tomáš Novák, 42. Lukáš Mlejnek, 44. Ondřej Kopič, 57. Ondřej Kopič - 20. Adam Zahraj, 21. Michal Klápa, 27. Michal Klápa, 38. Michal Strachota, 58. Ondřej Ančinec; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 86; zásahy brankářů: Lukáš Chyna 16 - Václav Zavadil 23, Tomáš Heimerle 4; po třetinách: 2:1, 3:3, 3:1;