Logo Mobil

STRACHOTA S KLÁPOU ŘÍDILI DEMOLICI HAVÍŘOVA

Přes pět set kilometrů musel A-tým urazit k prvnímu venkovnímu utkání letošní sezóny. Naším soupeřem v boji o první body bylo havířovské Torpedo.

Do utkání vstoupili lépe právě domácí, když jim na úvodní branku stačilo pouhých šestatřicet vteřin. To naše kluky nerozhodilo, i oni se po dlouhé cestě brzy dostali do tempa a ve třetí minutě Michal Strachota odstartoval velkou karlovarskou show. Na domácího brankáře Laju se valil jeden útok za druhým, poprvé do vedení dostal Hurricany svým premiérovým gólem Ondra Hurt. Poté se o slovo přihlásil kapitán Michal Klápa, který se trefil hned dvakrát. Když pak přidal pátou branku Dan Nicklas vypadalo to, že se v havířovské hale rodí debakl. Domácím se sice povedlo snížit, ale to karlovarské hráče nijak nevykolejilo a brzy přispěchali z odpovědí a hned trojnásobná, Michal Klápa zkompletoval hattrick, pozadu nechtěl zůstat ani jeho parťák z útoku Michal Strachota, který si připsal již třetí kanadský bod v zápase. Když pak na 8:2 zvýšil Honza Zavadil odporoučel se havířovský gólman na střídačku a přenechal místo kolegovi. Havířov ještě do přestávky zvládl snížit, i tak si Hurricani do kabin odnesli pohodlný čtyřbrankový náskok.

I ve druhé části to byli žlutočerní, kdo jako první udeřil. Pokud něco našemu týmu v tomto zápase šlo, tak to byla rychlá gólová odpověď na inkasovaný gól. Za necelou minutu totiž přivítal nového gólmana v havířovské kleci Matěj Korbel. Desátou branku pak přidal ze své oblíbené pozice Dan Nicklas. A aby toho nebylo málo tak si slovo opět vzal Michal Strachota, který pěknou tečí zkompletoval svůj první hattrick po návratu do Varů.

První lajna byla v laufu a tak přišel hned v prvním střídání třetí třetiny další přesný zásah z hokejky Michala Strachoty. V dalším průběhu už to vypadalo, že se nikomu příliš nechce bránit, oba celky se prosadily ještě třikrát, na karlovarské straně zkompletoval již třetí hattrick v zápase Dan Nicklas, čtvrtou branku zapsal Michal Klápa a dokonce pátou Michal Strachota. Oba Michalové v zápase doslova excelovali, náš kapitán si připsal šest bodů (4+2) a Kofboj celkem sedm (5+2).

A-tým tedy splnil cíl se kterým na druhý konec republiky vyrážel a po divokém výsledku 15:9 si svěřenci Martina Kratochvíla připisují první tři body do tabulky. O ty další budou bojovat příští neděli na domácím hřišti, opět proti Havířovu, tentokrát to však bude Slovan. A my doufáme, že vás kluci dnes pořádně navnadili a vy je o víkendu dorazíte podpořit.

Torpedo Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary 9:15
branky:
1. Martin Šulc, 13. Jakub Vilím, 17. Adam Feber, 20. Adam Klimeš, 27. Marián Kloza, 42. Martin Šulc, 44. Adam Klimeš, 45. Richard Kraus, 58. Jakub Sasyn - 3. Michal Strachota, 6. Ondřej Hurt, 8. Michal Klápa, 11. Daniel Nicklas, 13. Michal Klápa, 15. Michal Klápa, 16. Michal Strachota, 16. Jan Zavadil, 28. Matěj Korbel, 32. Daniel Nicklas, 34. Michal Strachota, 41. Michal Strachota, 42. Daniel Nicklas, 45. Michal Strachota, 48. Michal Klápa; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 105; zásahy brankářů: Štěpán Laja 1, Martin Zapletálek 19 - Daniel Váradi 23; po třetinách: 4:8, 1:3, 4:4;